Ustka - Co można ciekawego zobaczyć w Ustce? Jaką ma wysokość tutejsza Latarnia? Jaka jest lokalizacja? Co robić?

 • location_on Rowy, ul. undefined

Ustka

Ustka atrakcyjnie usytuowana u ujścia rzeki Słupi, kiedyś nieduża wieś rybacka - dziś jest znanym i cenionym uzdrowiskiem. Zdrowe powietrze, czysta woda, nadmorskie lasy i szerokie plaże nadbałtyckie zachęcają do odwiedzania Ustki przez cały rok. Wdzięk i uroda Ustki - starego, portowego miasta z promenadą nadmorską, latarnią morską i nadmorską promenadą, z wieloma atrakcjami i zabytkami powoduje, że Ustka jest bardzo chętnie odwiedzana przez wielu turystów nie tylko latem.

 

Latarnia morska w Ustce, zlokalizowana u ujścia rzeki Słupi, po wschodniej stronie falochronu, stanowi bardzo interesujący z punktu widzenia architektonicznego obiekt, składający się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników. Wdzięku i urody dodaje jej niezliczona ilość gzymsów, daszków oraz kilkanaście okien różnego rozmiaru. Na szczyt wieży prowadzą betonowe i metalowe schodki, a przez szyby galerii można obserwować układ soczewek. 1993 roku latarnia została wpisana do rejestru zabytków. Zwiedzając ten obiekt, warto zapytać przewodnika o ducha, który ponoć żyje w latarni.

 

 • Wysokość latarni: 19,5 m
 • Wysokość światła: 22,2 m n.p.m.
 • Zasięg światła: 18 Mm (33 km)
 • Charakterystyka światła: P (6s)
 • Światło: 4 + 2 = 6 s.
 • Położenie geograficzne:
  szerokość 54" 35' 22" N
  długość 16" 51' 25" E

 

Noclegi w Ustce

W Ustce przygotowano różnorodną i bogatą bazę noclegową. Przez cały rok lub też sezonowo zapraszają Turystów liczne hoteliki, domy gościnne i pensjonaty w Ustce. W miejscowości znajduje się też dużo ośrodków wczasowych, które - prócz pokoi i apartamentów - oferują samodzielne domki w Ustce.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0