Szlaki Turystyczne

  • location_on Rowy, ul. undefined

Szlak czerwony Rowy – Łeba. Nadmorski pieszy czerwony szlak wiedzie przez całe wybrzeże Morza Bałtyckiego – odcinek z Rowów do Łeby w większości wiedzie szlakami Słowińskiego Parku Narodowego ma długość 36km. Oprócz powszechnie używanych przez PTTK oznaczeń szlaku, w miejscach kluczowych są ustawione przez SPN kierunkowskazy z podanymi odległościami do miejsc najbardziej atrakcyjnych, będących celem wędrówki turystów. Za latarnią morską w Czołpinie szlak przebiega przez Wydmy Czołpińskie i plażę – może to być utrudnieniem dla rowerzystów.

Szlak czerwony Rowy – Ustka – w wersji na zachód możemy szlakiem czerwonym dotrzeć do Ustki, przechodzimy tuż przy nadmorskiej wydmie, często spoglądając z wysokich klifów – szczególnie w miejscowości Dębina – na morską plażę.

Szlak zielony z Rowów. Szlak tworzy pętlę o długości 18 km. Rozpoczyna się w Rowach i biegnie równolegle ze szlakiem czerwonym. Przy pomoście nad jeziorem Dołgie Małe skręca w kierunku morza i z powrotem plażą w kierunku Rowów.

Szlak Zwiniętych Torów. Z Ustką Rowy połączone są też 17 km szlakiem rowerowym Szlak Zwiniętych Torów – częściowo biegnących po poniemieckich nasypach kolejowych. Tory zostały zdemontowane po II wojnie światowej przez Armię Czerwoną i wywiezione do Związku Radzieckiego.

Szlak 3 pomostów widokowych na jeziorach Gardno, Dołgie Małe i Dołgie Wielkie. Rowy – Czołpino (ok. 33 km). Trasa ta całym swym przebiegiem prowadzi przez najatrakcyjniejsze przyrodniczo i widokowo zakątki Słowińskiego Parku Narodowego – Światowego Rezerwatu Biosfery. Biegnie też obok ścisłych – wodnych i florystycznych rezerwatów przyrody. Docierając do Czołpina mamy do wyboru 4 możliwości: powrót tą samą trasą; zapięcie “zielonej agrafki” (powrót prawie bezludna plażą z opalaniem się, kąpielą i oglądaniem m.in. szczątków nadmorskiego boru sprzed tysięcy lat); kontynuowanie wyprawy plażą na wschód do Łeby (ok. 20 km); dojazd drogami asfaltowymi do Kluk (ponad 8 km) i wjazd na kolejną trasę rowerową.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0