Łeba - Jaka jest lokalizacja? Jaka jest tu plaża? Jakich atrakcji można się spodziewać w tym miejscu?

  • location_on Rowy, ul. undefined

Łeba

Łeba jest jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Łeba położona jest między jeziorami Łebsko oraz Sarbsko, przy ujściu rzeki Łeby do morza, w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego. Szerokie i czyste plaże, bliskość Słowińskiego Parku Narodowego i jego unikatowych atrakcji, dobroczynny mikroklimat oraz malownicze okolice sprawiają, że większość turystów odwiedzających Łebę chętnie tutaj powraca.

 

Atrakcje Łeby

Prócz plaży i sąsiedztwa Bałtyku, największą atrakcją Łeby są ruchome wydmy - położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, między morzem a jeziorem Łebsko. Pod wpływem wiatru przemieszczający się piasek powoduje, że wydmy "wędrują" na wschód z prędkością kilku metrów rocznie zasypując napotkane lasy. Największa wydma ma obszar ok. 500 hektarów, najwyższa (Łącka Góra) ma 42 m wysokości.

W Łebie, u ujścia kanału Chełst do rzeki Łeby, znajduje się port, z którego można wypłynąć na wycieczkę statkiem po morzu.

Prócz tego jest też port jachtowy. Łebska Marina położona jest u ujścia rzeki Łeby. Nowoczesny port mogący pomieścić ok. 120 jednostek.

Kolejna atrakcja to Muzeum Motyli. Jego siedziba znajduje się w centrum miasta obok Kina Rybak.  W swojej kolekcji posiada zbiór ponad 3000 motyli z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie.

 

Noclegi w Łebie

W Łebie Turyści co roku znajdują bogatą, różnorodną i stale rozwijającą się ofertę noclegową.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0