Jarosławiec - Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Co warto wiedzieć? Co można tu robić? Jaka jest tu plaża?

  • location_on Rowy, ul. undefined

Jarosławiec

JAROSŁAWIEC - miejscowość nadmorska położona na środkowym wybrzeżu, wśród sosnowych lasów, sąsiadująca nie tylko z Bałtykiem, ale też z jeziorami Kopań oraz Wicko. Jarosławiec posiada piaszczystą plażę oraz wspaniały, działający prozdrowotnie mikroklimat. Położony pomiędzy Ustką a Darłowem, w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego, jest doskonałą bazą wypadową na wycieczki po okolicy. W Jarosławcu przygotowano wiele atrakcji: można wędkować w morzu lub jeziorze, pływać, wybrać się w rejs statkiem, zwiedzić latarnię morską lub pojeździć konno.

 

Atrakcje Jarosławca

W samym centrum Jarosławca stoi latarnia morska, usytuowana w odległości ok czterystu metrów od brzegu, w pobliżu starych zabudowań, pozostałych po poprzedniej, zbyt niskiej latarni. Na szczycie jej 30-metrowej wieży znajduje się taras widokowy, na który można się dostać pokonawszy uprzednio kamienne schody wewnątrz wieży. Ów taras widokowy na szczycie latarni morskiej w Jarosławcu stanowi wspaniały punkt widokowy na okolice miejscowości.

W 1993 roku latarnię wpisano do rejestru zabytków.

 

Noclegi w Jarosławcu

Jarosławiec to nadmorska miejscowość, w której bez problemu znajdziemy odpowiadającą nam formę noclegu. Nie bark tu również miejsc, w których zjemy smaczny posiłek. 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0